Slovan Liberec - Dynamo Czeskie Budziejowice 0-0. Liga czeska - 19. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 19. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 14 lutego, drużyna Slovanu Liberec zremisowała z Dynamo 0-0. Mecz odbył się na Stadionie u Nisy.

19. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-14 14:00 | Stadion: Stadion u Nisy | Arbiter: Pavel Orel
Slovan Liberec
Dynamo Czeskie Budziejowice
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków drużyna Slovanu Liberec wygrała 22 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksyma Talovierova z Dynamo, a w 34. minucie Youssoufa Marę z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Benjaminowi Čoličowi, zawodnikowi Dynamo. W 64. minucie Karol Mészáros zastąpił Patrika Brandnera.

W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Mikulę z Slovanu Liberec, a w 75. minucie Lukasa Skovajsę z drużyny przeciwnej. Kibice Dynamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukáša Jánošíka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Ledecký. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Lukas Skovajsa, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 88. minucie w zespole Dynamo doszło do zmiany. Pavel Novák wszedł za Mateja Mršiča. W samej końcówce spotkania sędzia przyznał żółtą kartkę Michalowi Fukali z drużyny gospodarzy.

Jaroslav Drobny
89′ Michal Fukala
Benjamin Čolič60′
Matěj Chaluš
Martin Králik
Jakub Jugas
Maksym Talovierov18′
69′ Jan Mikula
Lukas Skovajsa75′ 87′
Ondřej Karafiát
Marko Alvir
Martin Koscelník
Patrik Čavoš
34′ Youssouf Kamso Mara
Matěj Valenta

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy nie skorzystał ze zmian. Natomiast drużyna Dynamo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.