Slezsky Fotbalovy Club Opava - Bohemians Praha 1905 0-1 (0-1). Liga -

W meczu FORTUNAy, który rozegrany został 19 maja, drużyna Opavy przegrała z Bohemiansem 1905 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Mestsky stadion Opava.

W  meczu  FORTUNAy, który rozegrany został 19 maja, drużyna Opavy przegrała  z Bohemiansem 1905  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Mestsky stadion Opava.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Bohemiansu 1905 wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Przy zdobyciu bramki asystował Martin Dostal.

Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Roman Kvet dla drużyny Bohemiansu 1905. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bohemians 1905: Danielowi Krchowi w 41. i Ondrejowi Petrakowi w 44. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bohemiansu 1905.

Drugą połowę drużyna Bohemiansu 1905 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Puškáča wszedł David Bartek. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę obejrzał Jan Kovařík z zespołu Bohemiansu 1905.

W 62. minucie za Ondreja Petraka wszedł Josef Jindřišek. Między 62. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Opavy : Samuel Sigut, Tomas Rataj, Matej Helesic, Bartosz Pikul, na ich miejsce weszli: Miloš Kopečný, Denis Kramar, Adam Scudla, Michal Bilek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Krcha, Jana Kovaříka, Jana Chramosty zajęli: Daniel Köstl, Jakub Fulnek, Matej Koubek. W 89. minucie kartkę dostał Roman Vales, piłkarz Bohemiansu 1905.

W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Opavy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bohemiansu 1905 pokazał cztery żółte.

Jedenastka Opavy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Bohemiansu 1905 w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.