Slavia Praga - Fastav Zlin 4-1 (2-0). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Sinobo Stadium odbył się pojedynek 2. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Slavii Praga i Fastavu Zlín. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 4-1.

7 sierpnia  na Sinobo Stadium odbył się pojedynek  2. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Slavii Praga  i Fastavu Zlín. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 4-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Fastavu Zlín wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Przy strzeleniu gola pomagał Petr Ševčík.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 10. minucie spotkania, gdy Marek Icha strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Ondřej Lingr.

Zespół Fastavu Zlín ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się David Jurásek.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fastav Zlín: Václavowi Procházce w 32. i Laminowi Jawo w 37. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Fastavu Zlín rozpoczął w zmienionym składzie, za Youbę Drame, Vukadina Vukadinovica weszli Robert Hrubý, Jan Silny.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Lamin Jawo. Bramka padła po podaniu Dominika Simerskiego.

W 59. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Martinowi Cedidli z drużyny Fastavu Zlín. W 66. minucie za Petra Ševčíka wszedł Christ Tiehi. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Slavii Praga: Ivan Schranz, Lukáš Masopust, a na ich miejsce weszli Ewerton, David Doudera.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Václav Procházka z drużyny Fastavu Zlín i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 32. minucie. W 73. minucie Lamin Jawo został zmieniony przez Rudolfa Reitera, a za Jakuba Kolara wszedł na boisko Libor Bobčík, co miało wzmocnić zespół Fastavu Zlín. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondřeja Lingra na Mosesa Usora. W 83. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dominikowi Simerskiemu, piłkarzowi Fastavu Zlín.

W tej samej minucie trener Slavii Praga postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jakuba Hromadę wszedł Tomáš Holeš, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Slavii Praga utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Slavii Praga udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik na 3-1 podwyższył Ivan Schranz.

Między 86. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Fastavu Zlín i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie w drużynie Fastavu Zlín doszło do zmiany. Lukáš Hrdlička wszedł za Wachtanga Czanturiszwilego.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił David Jurásek z Slavii Praga. Asystę przy bramce zanotował Marek Icha.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Zespół Slavii Praga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Fastavu Zlín, a piłkarzom Slavii Praga pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.