Slavia Praga - Banik Ostrawa 2-1 (2-0). Liga czeska - 22. kolejka 1. ligi czeskiej

7 marca na Sinobo Stadium w Pradze odbył się pojedynek 22. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i Banika Ostrawa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 2-1.

T. Kacharaba 53' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 29 razy, zremisował 15, a przegrał tylko osiem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Banika Ostrawa. W trzeciej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Martin Fillo osłabiając tym samym zespół Banika Ostrawa.

Już na początku meczu to zawodnicy Slavii Praga otworzyli wynik. W siódmej minucie Lukáš Masopust dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Jan Kuchta.

W 27. minucie Jan Juroška został zmieniony przez Jaroslava Svozila.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 33. minucie spotkania, gdy Nicolae Stanciu zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Ondřej Lingr z zespołu gospodarzy.

W 53. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Slavii Praga Taras Kacharaba. W 60. minucie w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Tomáš Holeš wszedł za Ondřeja Lingra.

W tej samej minucie Lukáš Masopust został zmieniony przez Abdallaha Simę, a za Petera Oladejego wszedł na boisko Murphy Dorley, co miało wzmocnić zespół Slavii Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondřeja Šašinkę na Yirę Sor oraz Filipa Kaloča na Dyjana. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adama Jánoša z Banika Ostrawa, a w 77. minucie Jana Kuchtę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Stanislav Tecl, a murawę opuścił Jan Kuchta.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Jakubowi Pokornemu, piłkarzowi gości. Drużynie Banika Ostrawa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Slavii Praga.

Martin Fillo3′
53′ (samob.) Taras Kacharaba
Jakub Pokorný83′
Simon Désiré Sylvanus Deli
Patrizio Stronati
Jan Bořil
Gigli Nsungani Ndefe
 33′ (k.) Nicolae Claudiu Stanciu
Daniel Tetour
 7′ 60′ Lukáš Masopust
Jan Juroška27′
73′ Peter Oladeji Olayinka
Daniel Holzer
Lukáš Provod
Adam Jánoš76′
50′ 60′ Ondřej Lingr
Filip Kaloč73′
77′ 79′ Jan Kuchta
Ondřej Šašinka73′
Matyás Vágner
Radovan Murin
60′ Tomáš Holeš
Muhammed Sanneh
David Zima
Jaroslav Svozil27′
73′ Murphy Oscar Dorley
David Buchta
60′ Abdallah Dipo Sima
Dyjan Carlos de Azevedo73′
79′ Stanislav Tecl
Yira Collins Sor73′
Denis Višinský
Tomáš Zajíc

Drużyna Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Banika Ostrawa, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Banika Ostrawa wykorzystała wszystkie zmiany.