Slavia Praga - AC Sparta Praga 2-0 (1-0). Liga czeska - 26. kolejka 1. ligi czeskiej

11 kwietnia na Sinobo Stadium w Pradze odbył się pojedynek 26. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i Spartej Pragi. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 2-0.

S. Tecl 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 23 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 12.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 22. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomáš Holeš wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Nicolae Stanciu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavii Praga.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Kuchcie z zespołu gospodarzy. W 53. minucie Tomáš Wiesner zastąpił Jensa Moberga-Karlssona.

W 55. minucie Nicolae Stanciu został zmieniony przez Petra Sevčíka, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Srđana Plavšicia na Ladislava I. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomáša Holeša z Slavii Praga, a w 66. minucie Martina Vitíka z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Stanislav Tecl, a murawę opuścił Ondřej Lingr. Stanislav Tecl nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w jedenastce Slavii Praga doszło do zmiany. Alexander Hartmann wszedł za Jana Kuchtę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 80. minucie spotkania, gdy Stanislav Tecl strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Trener Spartej Pragi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martina Yankova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Borzek Doczkal. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Slavii Praga: Jakub Hromada, Ibrahim Traoré, a na ich miejsce weszli Murphy Dorley, Lukáš Provod. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ibrahimowi Traorému i Ladislavowi I.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Dávid Hancko
89′ Murphy Oscar Dorley
Ladislav Krejčí22′
40′ 55′ Nicolae Claudiu Stanciu
Tomáš Wiesner53′
68′ Ondřej Lingr
Srđan Plavšić64′
89′ Lukáš Provod
David Pavelka
 45′ 59′ Tomáš Holeš
Borzek Doczkal43′ 81′
47′ 68′ Jan Kuchta
Adam Hložek
Přemysl Kovář
Milan Heča
68′ Alexander Hartmann Bah
Andreas Aalen Vindheim
89′ Jakub Hromada
Ladislav Krejczi64′ 90′
55′ Petr Sevčík
Jens David Joacim Moberg-Karlsson53′
89′ 90′ Ibrahim Benjanim Traoré
Matěj Polidar
Abdulla Yusuf Helal
Filip Souček
68′  80′ Stanislav Tecl
Martin Yankov Minchev81′

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Spartej Pragi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.