SK Sigma Olomouc - FK Zbrojovka Brno 0-2 (0-1). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki FORTUNAy, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Sigmy Ołomuniec przegrał ze Zbrojovką Brno 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Andruv Stadion w Ołomuńcu.

W  pojedynku 2. kolejki  FORTUNAy, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Sigmy Ołomuniec przegrał  ze Zbrojovką Brno  0-2 (0-1). Mecz odbył się na Andruv Stadion w Ołomuńcu.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Zbrojovki Brno wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zbrojovki Brno w 19. minucie spotkania, gdy Jakub Reznicek zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Michal Sevcik.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zbrojovka Brno: Jiriemu Texlowi w 35. i Jakubowi Prichystalowi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zbrojovki Brno.

Na drugą połowę zespół Sigmy Ołomuniec wyszedł w zmienionym składzie, za Jana Sedlaka wszedł Jan Vodhanel. W 52. minucie kartkę dostał Jakub Sural z jedenastki Zbrojovki Brno.

W 60. minucie Jakub Prichystal został zastąpiony przez Wale'a Allego. W 62. minucie kartką został ukarany Denis Granečný, piłkarz Zbrojovki Brno. Trener Sigmy Ołomuniec postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Jana Navrátila i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Zifčáka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedenastka Sigmy Ołomuniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zbrojovki Brno, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Michal Sevcik. Bramka padła po podaniu Wale'a Allego.

Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Sigmy Ołomuniec: Filip Zorvan, Antonin Rusek, Ondřej Zmrzlý, na ich miejsce weszli: Vit Benes, Florent Poulolo, Jachym Sip. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Reznicka, Šimona Falty, Michala Sevcika zajęli: Jan Hladik, Filip Blecha, Adam Fousek. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zespół Zbrojovki Brno zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Sigmy Ołomuniec żadną kartką, natomiast piłkarzom Zbrojovki Brno przyznał cztery żółte.

Zespół Sigmy Ołomuniec w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Zbrojovki Brno w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.