SK Dynamo Ceske Budejovice - Sparta Praga 0-2 (0-2). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki FORTUNAy, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Ceske Budejovice przegrała ze Spartą Pragą 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadionie na Streleckem Ostrove w Czeskich Budziejowicach.

W  pojedynku 2. kolejki  FORTUNAy, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Ceske Budejovice przegrała  ze Spartą Pragą  0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadionie na Streleckem Ostrove w Czeskich Budziejowicach.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Spartej Pragi wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w drugiej minucie spotkania, gdy Casper Nielsen zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jakub Pešek.

Zespół Ceske Budejovice ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartej Pragi, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik ustalił Tomáš Čvančara. Asystę przy bramce zaliczył Krystof Danek.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ceske Budejovice: Lukášowi Čmelíkowi w 37. i Romanowi Potočnemu w 41. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Ceske Budejovice rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michala Škodę wszedł Daniel Hais. W 63. minucie za Caspera Nielsena wszedł David Pavelka.

Między 63. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartej Pragi: Tomáš Čvančara, Lukáš Juliš, Jakub Pešek, na ich miejsce weszli: Adam Karabec, Václav Drchal, Martin Minchev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukáša Čmelíka, Patrika Čavoša zajęli: Jakub Matousek, Patrik Hellebrand. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Václav Drchal z zespołu Spartej Pragi. Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Krystofa Danka wszedł Tomas Wiesner, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Spartej Pragi utrzymać prowadzenie.

W 85. minucie w drużynie Ceske Budejovice doszło do zmiany. Nicolas Penner wszedł za Martina Sladkiego. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Patrik Hellebrand, zawodnik Ceske Budejovice. W drugiej połowie nie padły gole.

Piłkarze Ceske Budejovice dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Ceske Budejovice w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Spartej Pragi w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.