SK Dynamo Ceske Budejovice - 1. FC Slovácko 2-2 (1-1). Liga - 3. kolejka

14 sierpnia na Stadionie na Streleckem Ostrove w Czeskich Budziejowicach odbył się mecz 3. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami Ceske Budejovice i 1. FC Slovácko. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

14 sierpnia  na Stadionie na Streleckem Ostrove w Czeskich Budziejowicach odbył się mecz  3. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami Ceske Budejovice  i 1. FC Slovácko. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół 1. FC Slovácko wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Asystę przy golu zaliczył Ondřej Mihálik.

Już na początku meczu to zawodnicy 1. FC Slovácko otworzyli wynik. W trzeciej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Patrik Brandner.

Drużyna Ceske Budejovice nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lukáš Čmelík. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Benjamin Čolić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Ceske Budejovice rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Grica wszedł Patrik Hellebrand.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ceske Budejovice przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Michal Škoda dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 64. minucie Daniel Holzer został zmieniony przez Merchasa Doskiego. W tej samej minucie Patrik Simko został zmieniony przez Stanislava Hofmanna, a za Libora Kozaka wszedł na boisko Ondrej Sasinka, co miało wzmocnić drużynę 1. FC Slovácko. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Čmelíka na Nicolasa Pennera. Trener 1. FC Slovácko postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Patrika Brandnera i na pole gry wprowadził napastnika Vlasiego Sinyavskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nicolas Penner osłabiając tym samym zespół Ceske Budejovice. W 78. minucie Petr Reinberk został zmieniony przez Filipa Vechetę, co miało wzmocnić drużynę 1. FC Slovácko. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Potočnego na Jonasa Vaisa oraz Michala Škodę na Daniela Haisa. Na 11 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Martin Kralik z Ceske Budejovice.

Vlasiy Sinyavskiy wywołał eksplozję radości wśród kibiców 1. FC Slovácko, strzelając kolejnego gola w 83. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Ondřeja Mihálika.

W 88. minucie w zespole Ceske Budejovice doszło do zmiany. David Broukal wszedł za Patrika Čavoša. W samej końcówce meczu żółtą kartkę dostał Jan Kalabiska, piłkarz 1. FC Slovácko. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Ceske Budejovice obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.