Sigma Ołomuniec - Slavia Praga 0-1 (0-0). Liga czeska - 31. kolejka 1. ligi czeskiej

9 maja na Andrův stadion w Ołomuńcu odbył się pojedynek 31. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Slavii Praga. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 1-0. Starcie obejrzało 967 widzów.

31. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-09 17:00 | Stadion: Andrův stadion | Widzów: 967 | Arbiter: Emanuel Marek
Sigma Ołomuniec
Slavia Praga
0
1
J. Kuchta 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań zespół Slavii Praga wygrał 22 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 19. minucie na plac gry wszedł Jakub Hromada, a murawę opuścił Lukáš Provod.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sigma Ołomuniec: Romanowi Hubnikowi w 24. i Florentowi Poulolo w 28. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Slavii Praga wyszedł w zmienionym składzie, za Nicolae Stanciu wszedł Peter Oladeji. W 55. minucie Ondřej Lingr został zmieniony przez Stanislava Tecla.

W 56. minucie w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Abdallah Sima wszedł za Micka van Burena. Na murawie, jak to często zdarzało się Sigmie Ołomuniec w tym sezonie, pojawił się Martin Sladký, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Martina Hálę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Vit Beneš, Mojmír Chytil, a na ich miejsce weszli Florent Poulolo, Martin Nespor.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Zimę z Slavii Praga, a w 71. minucie Kryštofa Daněka z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Slavii Praga zdobył Jan Kuchta w 78. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Alexander Hartmann.

Między 85. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sigmy Ołomuniec i jedną drużynie przeciwnej.

Ondřej Kolář
60′ Martin Hála
Alexander Hartmann Bah
24′ Roman Hubnik
Ondřej Kúdela
87′ Radek Látal
David Zima63′
85′ Pablo González Juárez
Murphy Oscar Dorley87′
81′ Ondřej Zmrzlý
Tomáš Holeš
Radim Breite
Mick van Buren56′
71′ 81′ Kryštof Daněk
Ondřej Lingr55′
David Houska
Lukáš Provod19′
28′ 61′ Florent Gregoire Poulolo
Nicolae Claudiu Stanciu46′
61′ Martin Nespor
Jan Kuchta  78′ 81′
Matúš Macík
Přemysl Kovář
61′ Vit Beneš
Taras Kacharaba
60′ Martin Sladký
Jakub Hromada19′
61′ Mojmír Chytil
Abdulla Yusuf Helal81′
81′ Jaroslav Mihalik
Peter Oladeji Olayinka46′
Patrik Slaměna
Abdallah Dipo Sima56′
81′ Jean Luc Gbayara Assoubre
Stanislav Tecl55′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Sigmy Ołomuniec obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.