Sigma Ołomuniec - Slavia Praga 0-1 (0-0). Liga czeska - 17. kolejka 1. ligi czeskiej

4 grudnia na Andrův stadion w Ołomuńcu odbył się pojedynek 17. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Slavii Praga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 1-0. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

17. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-12-04 18:00 | Stadion: Andrův stadion | Widzów: 1000 | Arbiter: Miroslav Zelinka
Sigma Ołomuniec
Slavia Praga
0
1
J. Kuchta 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 24 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 13.

Już w pierwszych minutach zespół Slavii Praga próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 31. minucie w jedenastce Slavii Praga doszło do zmiany. Ivan Schranz wszedł za Ondřeja Lingra.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Romanowi Hubnikowi z Sigmy Ołomuniec. W 52. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Nicolae Stanciu spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości.

Dopiero w drugiej połowie Jan Kuchta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając gola w 56. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Lukáš Masopust.

W 71. minucie arbiter ukarał kartką Lukasza Greszszaka, zawodnika gospodarzy. W 73. minucie za Kryštofa Daněka wszedł Jakub Matoušek. Kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jáchyma Šípa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Lukasz Greszszak.

Po chwili trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Michael Krmenčík, a murawę opuścił Jan Kuchta. Od 80 minuty boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Radim Breite, Jiří Spáčil, Tomáš Zahradníček, na ich miejsce weszli: Václav Jemelka, Jan Sedlák, Filip Urica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Hromady, Lukáša Masopusta zajęli: Mads Møller, Srđan Plavšić. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Slavii Praga.

Aiham Hanz Ousou
50′ Roman Hubnik
Taras Kacharaba89′
71′ 73′ Lukasz Greszszak
Murphy Oscar Dorley
90′ Tomáš Zahradníček
Jakub Hromada80′
84′ Radim Breite
Ondřej Lingr31′
Ondřej Zmrzlý
Peter Oladeji Olayinka
90′ Jiří Spáčil
Nicolae Claudiu Stanciu 52′ (k.)
73′ Kryštof Daněk
Tomáš Holeš
Pablo González Juárez
Jan Kuchta  56′ 80′
Tadeáš Stoppen
Ondřej Kolář
84′ Václav Jemelka
Mads Emil Møller Madsen80′
Radek Látal
Srđan Plavšić87′
73′ Jakub Matoušek
Daniel Samek
90′ Jan Sedlák
Filip Horský
73′ Jáchym Šíp
Michael Krmenčík80′ 90′
90′ Filip Urica
Ivan Schranz31′

Drużyna Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Sigmy Ołomuniec otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Slavii Praga wymieniła czterech graczy.