Sigma Ołomuniec - FK Pardubice 0-1 (0-0). Liga czeska - 25. kolejka 1. ligi czeskiej

3 kwietnia na Andrův stadion w Ołomuńcu odbył się pojedynek 25. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Pardubic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 1-0.

Ewerton 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sigma Ołomuniec: Pablowi Gonzálezowi w 10. i Vitowi Benešowi w 12. minucie.

W 54. minucie kartką został ukarany David Houska, piłkarz gospodarzy. Po godzinie gry w drużynie Sigmy Ołomuniec doszło do zmiany. Mojmír Chytil wszedł za Davida Houskę.

W tej samej minucie trener Sigmy Ołomuniec postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Martin Nespor, a murawę opuścił Jakub Yunis. A kibice Pardubic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukáša Pfeifera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pavel Černý. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 68. minucie Jaroslav Mihalik został zmieniony przez Pavela Zifčáka.

W 80. minucie arbiter przyznał kartkę Janowi Proskowi z drużyny gości.

Zespołowi Pardubic w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Były już cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Ewerton. Asystę przy golu zanotował David Huf.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jiříemu Letáčekowi, zawodnikowi Pardubic.

Filip Čihák
12′ Vit Beneš
Martin Toml
Ondřej Zmrzlý
Tomáš Čelůstka
Radim Breite
Michal Hlavatý
10′ Pablo González Juárez
David Huf86′
68′ Jaroslav Mihalik
Ewerton Paixão da Silva  84′
54′ 60′ David Houska
Emil Tischler88′
Kryštof Daněk
Dominik Kostka
60′ Jakub Yunis
Pavel Černý66′
Matúš Macík
Štěpán Hrnčíř
Martin Sladký
Martin Šejvl
60′ Mojmír Chytil
Jan Jeřábek88′
Florent Gregoire Poulolo
Sang-Hyeok Lee86′
Tomáš Zahradníček
Lukáš Pfeifer66′
60′ Martin Nespor
Samuel Šimek
68′ Pavel Zifčák
Matěj Vít

Jedenastka Sigmy Ołomuniec miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Zespół Pardubic zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.