Sigma Ołomuniec - FC FASTAV Zlín 0-1 (0-1). Liga czeska - 21. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 21. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Sigmy Ołomuniec przegrał z FASTAV Zlin 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Andrův stadion w Ołomuńcu.

R. Potočný 23'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów jedenastka Sigmy Ołomuniec wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Sigmy Ołomuniec próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola z karnego strzelił Roman Potočný dla jedenastki FASTAV Zlin. Bramka padła w tej samej minucie.

W 33. minucie za Tomáša Poznara wszedł Lamin Jawo. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Lukaszowi Greszszakowi z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FASTAV Zlin.

W 59. minucie w jedenastce Sigmy Ołomuniec doszło do zmiany. Martin Hála wszedł za Michala Vepřeka. W tej samej minucie trener Sigmy Ołomuniec postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tomáš Zahradníček, a murawę opuścił Lukasz Greszszak.

W 59. minucie Jaroslav Mihalik został zmieniony przez Kryštofa Daněka, a za Pabla Gonzáleza wszedł na boisko Radim Breite, co miało wzmocnić drużynę Sigmy Ołomuniec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Janetzkiego na Petra Jiracka. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FASTAV Zlin postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Antonína Fantiša wszedł Martin Cedidla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FASTAV Zlin utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie FASTAV Zlin doszło do zmiany. Vakhtang Tchanturishvili wszedł za Youbę Dramégo.

Petr Buchta
59′ Michal Vepřek
Václav Procházka
36′ 59′ Lukasz Greszszak
Marek Hlinka
84′ Pablo González Juárez
Jakub Janetzký62′
59′ Jaroslav Mihalik
Matěj Rakovan
59′ Martin Hála
Martin Cedidla88′
Radek Látal
Jakub Kolář
84′ Radim Breite
Róbert Matějov
59′ Kryštof Daněk
Petr Jiracek62′
Florent Gregoire Poulolo
Vakhtang Tchanturishvili88′
59′ Tomáš Zahradníček
Lamin Jawo33′

Przewaga zespołu Sigmy Ołomuniec w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników FASTAV Zlin żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.