Sigma Ołomuniec - Banik Ostrawa 0-2 (0-1). Liga czeska - 29. kolejka 1. ligi czeskiej

24 kwietnia na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się starcie 29. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Banika Ostrawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Banika Ostrawa 2-0.

F. Kaloč 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów drużyna Sigmy Ołomuniec wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 27. minucie spotkania, gdy David Buchta zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Dyjan.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jaroslava Svozila z Banika Ostrawa, a w 42. minucie Ondřeja Zmrzlego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Banika Ostrawa.

Kibice Sigmy Ołomuniec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kryštofa Daněka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Martin Sladký. Drugą połowę jedenastka Sigmy Ołomuniec rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mojmíra Chytila wszedł Jáchym Šíp.

W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Tetourowi z zespołu gości. W 61. minucie David Buchta został zmieniony przez Giglego Nsunganiego. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Jaroslav Mihalik, Martin Nespor, a na ich miejsce weszli David Houska, Pavel Zifčák.

Po chwili trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Tomáš Zajíc, a murawę opuścił Ondřej Šašinka. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Nemanja Kuzmanovič, piłkarz Banika Ostrawa. W 90. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Filip Kaloč. Asystę zanotował Nemanja Kuzmanovič.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Jan Lasztuvka
46′ Martin Sladký
Muhammed Sanneh
Florent Gregoire Poulolo
Jaroslav Svozil40′
Roman Hubnik
Patrizio Stronati
42′ Ondřej Zmrzlý
Daniel Holzer
Radim Breite
Filip Kaloč  90′
Radek Látal
David Buchta  27′ 61′
90′ (k.) 90′ Pablo González Juárez
Dyjan Carlos de Azevedo72′
46′ Mojmír Chytil
Adam Jánoš89′
65′ David Houska
Daniel Tetour49′ 71′
65′ Pavel Zifčák
Ondřej Šašinka71′
Matúš Macík
Viktor Budinský
90′ Vit Beneš
Jiří Fleišman
46′ Kryštof Daněk
Gigli Nsungani Ndefe61′
65′ Jaroslav Mihalik
Jakub Pokorný89′
Patrik Slaměna
Martin Fillo72′
46′ Jáchym Šíp
Nemanja Kuzmanovič71′ 87′
65′ Martin Nespor
Tomáš Zajic71′

Drużyna Sigmy Ołomuniec miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Banika Ostrawa pokazał trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.