SFC Opava - FK Mladá Boleslav 2-2 (2-1). Liga czeska - 11. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 11. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 12 grudnia, zespół SFC Opava zremisował z FK Mlada Boleslav 2-2 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie v Městských sadech.

Jiří Klíma 5',50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Jiří Klíma.

Zawodnicy SFC Opava nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie Štěpán Harazim wyrównał wynik meczu.

Niedługo później Tomas Rataj wywołał eksplozję radości wśród kibiców SFC Opava, strzelając kolejnego gola w 35. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bojan Dordič.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jiří Klíma z FK Mlada Boleslav. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dominik Janošek.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SFC Opava: Jossowi Didibie w 57. i Matějowi Hrabinie w 63. minucie. W 70. minucie Jakub Fulnek został zmieniony przez Davisa Ikaunieksa. Chwilę później trener SFC Opava postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tomasa Rataja. Na boisko wszedł Tomáš Koschatzký, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Klímę z FK Mlada Boleslav, a w 73. minucie Štěpána Harazima z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Mlada Boleslav w tym sezonie, pojawił się David Douděra, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Ondřeja Zahustla. W 84. minucie w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Denis Kramar wszedł za Bojana Dordiča.

Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Mlada Boleslav i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna SFC Opava. Minutę później sędzia pokazał kartkę Róbertowi Mazanowi, piłkarzowi FK Mlada Boleslav.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Petr Mikulec
63′ Matěj Hrabina
Jakub Klíma72′
85′ Jan Žídek
Antonín Křapka
57′ Joss Didiba Moudoumbou
Aleksey Tataev
84′ Bojan Đorđić
Jiří Kulhánek
 24′ 73′ Štěpán Harazim
Ondřej Zahustel80′
Matěj Helešic
Dominik Janošek86′
Lukáš Holík
Róbert Mazan90′
90′ (k.) Christ Junior Tiéhi
Lukáš Budínský90′
Václav Juřena
Jakub Fulnek70′
 35′ 71′ Tomáš Rataj
Jiří Klíma  5′, 50′
Kryštof Lasák
Jakub Markovič
Jaromír Blažej
Marco Tulio De Paula Medeiros
71′ Tomáš Koschatzký
David Douděra80′
Dalibor Večerka
David Šimek
84′ Denis Kramar
Davis Ikaunieks70′
Jakub Vrana
Petr Mareš
Teodor Janjus
Martin Graiciar

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna FK Mlada Boleslav w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.