SFC Opava - 1. FK Pribram 0-0. Liga czeska - 19. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 19. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 13 lutego, drużyna SFC Opava zremisowała z FK Pribram 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionie v Městských sadech.

19. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-13 14:00 | Stadion: Stadion v Městských sadech | Arbiter: Ondřej Pechanec
SFC Opava
1. FK Pribram
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna SFC Opava wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie René Dedič został zastąpiony przez Tomáša Smolę. W tej samej minucie w jedenastce SFC Opava doszło do zmiany. Tomáš Čvančara wszedł za Matěja Helešica.

Chwilę później trener FK Pribram postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pavela Hájeka wszedł Juan Simo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FK Pribram utrzymać remis. Między 65. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SFC Opava oraz dwie drużynie przeciwnej. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Pribram: Martin Nový, Milan Lalkovič, Radek Voltr, na ich miejsce weszli: Tomáš Pilík, Emmanuel Antwi, Stanislav Vávra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karola Mondka, Lukáša Kani zajęli: Matěj Hrabina, Jan Schaffartzik.

Ondřej Kočí
65′ David Březina
Jan Kvída78′
37′ Joss Didiba Moudoumbou
Stefan Vilotic29′
Jiří Kulhánek
Jaroslav Tregler
75′ Karol Mondek
Pavel Hájek63′
Aleš Nešický
Denis Laňka82′
59′ Matěj Helešic
Mihailo Cmiljanović40′
Patrik Hellebrand
Martin Nový72′
Christ Junior Tiéhi
Milan Lalkovič87′
88′ Lukáš Kania
Radek Voltr87′
59′ René Dedič
Filip Zorvan
Vilém Fendrich
Jakub Šiman
75′ Matěj Hrabina
Emmanuel Antwi87′
Jan Řezníček
Juan Olivier Simo Kingue63′
88′ Jan Schaffartzik
Václav Svoboda
Jakub Vrana
Jiří Januška
59′ Tomáš Čvančara
Tomáš Pilík72′
59′ 78′ Tomáš Smola
Stanislav Vávra87′

Przewaga zespołu SFC Opava w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.