Puchar Czech: Slovan Liberec - FK Teplice 2-0 (0-0)

30 października na Stadionie u Nisy odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Slovanu Liberec a Teplica. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Slovanu Liberec 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,111 widzów.

J. Kuchta 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 starć drużyna Teplica wygrała 26 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petra Kodeša z Teplica, a w 20. minucie Petara Musę z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Pavel Čmovš z zespołu gości. Była to 50. minuta pojedynku. W 57. minucie Patrik Žitný zastąpił Matěja Radostę.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Teplica doszło do zmiany. Jakub Řezníček wszedł za Pavela Vyhnala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slovanu Liberec w 74. minucie spotkania, gdy Petar Musa zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Teplica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Jan Kuchta.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Patrik Žitný
 74′ 20′ Petar Musa
Jakub Maresz
Roman Potočný
Pavel Vyhnal

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Slovanu Liberec, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.