Puchar Czech: Slovan Liberec - AC Sparta Praga 1-2 (0-0)

1 lipca na Stadionie u Nisy odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Slovanu Liberec a Spartej Pragi. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Spartej Pragi 2-1, który zdobyła Puchar Czech. Na stadionie zasiadło 2,351 widzów.

Czechy - Puchar Czech
2020-07-01 20:15 | Stadion: Stadion u Nisy | Widzów: 2351 | Arbiter: P. Kralovec
G. Kanga 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 57 meczów drużyna Spartej Pragi wygrała 31 razy i zanotowała 16 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Slovanu Liberec w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Jakub Pešek.

W 61. minucie Libor Kozak został zmieniony przez Benjamina Tetteha.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, drużyna Spartej Pragi doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył David Moberg-Karlsson. W 70. minucie w zespole Slovanu Liberec doszło do zmiany. Akhmed Alibekov wszedł za Jakuba Hromadę.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Milanowi Knoblochowi z Slovanu Liberec.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 73. minucie spotkania, gdy Guélor Kanga strzelił z karnego drugiego gola. Między 78. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie Slovanu Liberec za Mihaila Băluțy wszedł Michal Beran, a w zespole Spartej Pragi David Moberg-Karlsson zmienił Matěja Hanouska. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Imad Rondić osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 12. minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu, w zespole Slovanu Liberec za Jakuba Pešeka wszedł Martin Zeman, a w drużynie Spartej Pragi Borzek Doczkal zmienił Michala Travnika.

Dwie minuty później sędzia ukarał żółtymi kartkami Kamsa Marę z Slovanu Liberec oraz Milana Hečę z drużyny gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Rondić
72′ Milan Knobloch
Milan Heča90′
Taras Kacharaba
Dávid Hancko
Ondřej Karafiát
Lukás Štetina
78′ Jan Mikula
David Moberg-Karlsson  65′ 85′
90′ Kamso Mara
Michal Sáček
 50′ Jakub Pešek
Adam Hložek
12′ 89′ Imad Rondić
Libor Kozak

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Slovanu Liberec w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej trzy.