Puchar Czech: Sigma Ołomuniec - Slovan Liberec 1-2 (0-2)

17 czerwca na Andrův stadion w Ołomuńcu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec a Slovanu Liberec. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Slovanu Liberec 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,807 widzów.

A. Alibekov 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki drużyna Slovanu Liberec wygrała 20 razy i zanotowała 19 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Slovanu Liberec zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sigmy Ołomuniec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Slovanu Liberec otworzyli wynik. W 29. minucie bramkę zdobył Jakub Pešek.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał David Houska z Sigmy Ołomuniec. Była to 44. minuta pojedynku.

Niedługo później Akhmed Alibekov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slovanu Liberec, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Na drugą połowę drużyna Sigmy Ołomuniec wyszła w zmienionym składzie, za Martina Sladkiego wszedł Tomáš Zahradníček.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola kontaktowego strzelił Lukáš Juliš.

W 59. minucie za Martina Zemana wszedł Tomas Malinsky. W tej samej minucie Jakub Hromada został zmieniony przez Jana Kuchtę, co miało wzmocnić zespół Slovanu Liberec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Šimona Faltę na Martina Hálę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Slovan Liberec: Kamsowi Marze w 62. i Janowi Kuchcie w 69. minucie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jan Kuchta z Slovanu Liberec i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 69. minucie. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Pablo González, Michal Vepřek, na ich miejsce weszli: Jakub Yunis, Lukasz Greszszak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mihaila Băluțy, Jakuba Pešeka zajęli: Imad Rondić, Kristian Michal.

Zespołowi Sigmy Ołomuniec zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Slovanu Liberec.

Milan Knobloch84′
90′ Vit Beneš
Youssouf Kamso Mara62′
44′ David Houska
Jakub Pešek  29′
 53′ Lukáš Juliš
Martin Zeman

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Sigmy Ołomuniec pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.