Puchar Czech: FK Mladá Boleslav - FC FASTAV Zlín 3-1 (1-1)

30 października na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav a FASTAV Zlin. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Mlada Boleslav 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 623 widzów.

A. Fantiš 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół FK Mlada Boleslav wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FASTAV Zlin w 19. minucie spotkania, gdy Antonin Fantiš strzelił pierwszego gola.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Matejovskiego z FK Mlada Boleslav, a w 45. minucie Jakuba Janetzkiego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Aleksey Tataev.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FASTAV Zlin: Lukasowi Bartošákowi w 53. i Martinowi Nečasowi w 59. minucie. W 61. minucie Muris Mešanović został zastąpiony przez Ewertona.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FK Mlada Boleslav przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie Nikolay Komlichenko dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Antonin Fantiš, zawodnik FASTAV Zlin.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Tomáš Ladra.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Petr Buchta
 45′ Aleksey Tataev
Martin Nečas59′
 90′ Tomáš Ladra
Jakub Janetzký45′
34′ Marek Matejovsky
Pablo Joaquin Podio
 65′ Nikolay Komlichenko
Antonín Fantiš  19′ 78′
Muris Mešanović
Lukáš Železník

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FASTAV Zlin przyznał cztery.

Zespół FK Mlada Boleslav w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.