Puchar Czech: Dynamo Czeskie Budziejowice - AC Sparta Praga 0-4 (0-2)

30 października na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Dynamo a Spartej Pragi. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Spartej Pragi 4-0, który wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 6,117 widzów.

Czechy - Puchar Czech
2019-10-30 17:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 6117 | Arbiter: Orel
L. Kozák 38',51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 29 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Spartej Pragi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dynamo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Matěj Hanousek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, strzelając gola w 26. minucie pojedynku.

Między 36. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dynamo.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Spartej Pragi, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 0-2 podwyższył Libor Kozak.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Libor Kozak ze Spartej Pragi. W 56. minucie Ivan Schranz zastąpił Ubonga Mosesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 61. minucie spotkania, gdy Matěj Hanousek zdobył czwartą bramkę. Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartej Pragi: Guélor Kanga, Adam Hložek, Libor Kozak, na ich miejsce weszli: Ladislav Krejčí, Martin Frýdek, Lukáš Juliš. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrika Brandnera, Pavela Nováka zajęli: Ivo Táborský, Matěj Helešic.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Andreas Aalen Vindheim
38′ Jirzi Kladrubsky
Matěj Hanousek  26′, 61′
Pavel Novák
Semih Kaya
Tomasz Sivok
David Lischka
36′ Patrik Brandner
Adam Hložek
38′ Ivan Schranz
Libor Kozak  38′, 51′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Dynamo pokazał trzy żółte.