Reklama

Reklama

Puchar Czech: Bohemians 1905 Praga - Sigma Ołomuniec 1-0 (0-0)

3 kwietnia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbył się mecz rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga a Sigmy Ołomuniec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemians Praga 1-0 w regulaminowym czasie, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,777 widzów.

3 kwietnia na Stadionie Ďolíček w Pradze odbył się mecz rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga  a Sigmy Ołomuniec. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemians Praga 1-0 w regulaminowym czasie, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,777 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Sigmy Ołomuniec wygrał 11 razy i zanotował pięć porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sigmy Ołomuniec zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Bohemiansu Praga była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie David Houska zastąpił Jiříego Texla.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 57. minucie David Bartek został zmieniony przez Jana Vondrę, a za Davida Puškáča wszedł na boisko Abdulla Helal, co miało wzmocnić drużynę Bohemiansu Praga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Sladkiego na Juraja Chvátala.

Jedyną bramkę meczu zdobył Antonín Vaníček dla jedenastki Bohemiansu Praga. W 79. minucie kartką został ukarany Václav Jemelka, piłkarz Sigmy Ołomuniec.

W 80. minucie Milan Lalkovič został zmieniony przez Šimona Faltę, co miało wzmocnić drużynę Sigmy Ołomuniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudolfa Reitera na Jakuba Nečasa.

Sędzia nie ukarał zawodników Bohemiansu Praga żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL