Puchar Czech: Banik Ostrawa - Slovan Liberec 2-1 (1-1,1-1)

3 kwietnia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Banika Ostrawa a Slovanu Liberec. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Banik Ostrawa 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 5,734 widzów.

Czechy - Puchar Czech
2019-04-03 18:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 5734 | Arbiter: P. Kralovec
J. Sykora 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Slovanu Liberec wygrał aż 22 razy, zremisował 15, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slovanu Liberec w 16. minucie spotkania, gdy Jan Sýkora strzelił pierwszego gola.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Banika Ostrawa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Milan Barosz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Janowi Mikuli z jedenastki gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 62. minucie Milan Barosz zastąpił Ondřeja Šašinkę. Między 65. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jan Mikula45′
71′ Patrizio Stronati
Jan Sykora  16′ 77′
 43′ Milan Barosz
Libor Kozak
Nemanja Kuzmanovič
Roman Potočný

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 102. minucie wynik ustalił Ondřej Šašinka.

W 105. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Martin Koscelník, Petar Musa, a na ich miejsce weszli Jan Mikula, Radim Breite. Dogrywkę wygrał zespół Banika Ostrawa który zdobył jedną bramkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Slovanu Liberec wręczył trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.