Puchar Czech: AC Sparta Praga - Viktoria Pilzno 2-1 (2-0)

17 czerwca na Generala Arena w Pradze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Spartej Pragi a Viktorii Pilzno. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Spartej Pragi 2-1, który wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 1,951 widzów.

Czechy - Puchar Czech
2020-06-17 20:15 | Stadion: Generali Arena | Widzów: 1951 | Arbiter: O. Pechanec
M. Havel 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół Spartej Pragi wygrał aż 26 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 16.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viktoria Pilzno: Pavelowi Busze w 9. i Davidowi Limberskiemu w 14. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 15. minucie spotkania, gdy Guélor Kanga strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Spartej Pragi, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Libor Kozak. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Viktorii Pilzno wyszedł w zmienionym składzie, za Davida Limberskiego, Jeana-Davida Beauguela weszli Jan Kovařík, Tomáš Chorý. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Guélora Kangę, piłkarza Spartej Pragi.

W 62. minucie Borzek Doczkal zastąpił Michala Travnika. Między 62. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Spartej Pragi: Libor Kozak, Adam Hložek, Martin Frýdek, na ich miejsce weszli: Benjamin Tetteh, Matěj Hanousek, David Moberg-Karlsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Kopica, Aleša Čermáka zajęli: Ondřej Mihálik, Tomáš Hořava. Między 80. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Milan Havel.

Drużynie Viktorii Pilzno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Spartej Pragi.

Milan Havel  90′ 80′
81′ Lukáš Štetina
David Limbersky14′
Borzek Doczkal
Luděk Pernica
Martin Frýdek Jr.
Pavel Bucha9′
 15′ (k.) 59′ Guélor Kanga Kaku
Aleš Čermák
81′ Ladislav Krejčí
Lukáš Kalvach
Michal Sáček
Joel Ngandu Kayamba
Adam Hložek
Jan Kopic
 28′ Libor Kozak
Jean-David Beauguel

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.