Puchar Czech: 1. FC Slovácko - Slovan Liberec 0-0 rzuty karne 2-4

4 marca na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbył się mecz rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami FC Slovácko a Slovanu Liberec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slovanu Liberec, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-2. Pojedynek obejrzało 3,043 widzów.

Czechy - Puchar Czech
2020-03-04 17:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 3043 | Arbiter: P. Kralovec
1. FC Slovácko
Slovan Liberec
0
0
PO DOGRYWCE, KARNE 2⁃4

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Slovanu Liberec wygrał aż 17 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Slovanu Liberec zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Slovácko była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 40. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Slovanu Liberec i jedną drużynie przeciwnej.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michala Kadleca z FC Slovácko, a w 61. minucie Jana Mikulę z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Jan Kliment zastąpił Tomáša Zajíca.

W 68. minucie Jakub Hromada został zmieniony przez Michala Berana, co miało wzmocnić drużynę Slovanu Liberec. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Sadíleka na Pavela Dvořáka w 85. minucie oraz Ondřeja Zahustla na Václava Jurečkę w tej samej minucie. W 82. minucie kartkę dostał Stanislav Hofmann z jedenastki gospodarzy.

Milan Knobloch
82′ Stanislav Hofmann
Matěj Chaluš
Jan Juroška
Matěj Hybš40′
56′ Michal Kadlec
Jakub Pešek
45′ Jan Kliment
Jan Kuchta

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki sędzia ukarał kartką Pavela Dvořáka, zawodnika FC Slovácko. W 107. minucie Milan Petrżela został zmieniony przez Michala Kohúta, co miało wzmocnić zespół FC Slovácko. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Knoblocha na Filipa Nguyena w 118. minucie.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygrała drużyna gości. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 2-4.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy FC Slovácko. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.