MFK Karwina - FC Hradec Králové 1-1 (1-1). Liga czeska - 2. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 2. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 31 lipca, drużyna MFK Karwina zremisowała z Hradcem Kralove 1-1 (1-1). Mecz na Městský Stadión w Karwinie obejrzało 2 053 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kacpra Zycha występującego w MFK Karwina.

2. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-07-31 16:00 | Stadion: Městský Stadión | Widzów: 2053 | Arbiter: Ondřej Cieslar
MFK Karwina
FC Hradec Králové
1
1
V. Sinyavskiy 24'
P. Dvořák 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hradca Kralove otworzyli wynik. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Pavel Dvořák. Bramka padła po podaniu Jana Mejdra.

Niedługo później Vlasiy Sinyavskiy wywołał eksplozję radości wśród kibiców MFK Karwina, zdobywając bramkę w 24. minucie starcia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hradec Kralove: Jakubowi Klímie w 30. i Erikowi Prekopowi w 44. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół MFK Karwina wyszedł w zmienionym składzie, za Aleša Nešickiego wszedł Rafael Tavares. W 47. minucie kartkę dostał Otto Urma z Hradca Kralove.

W 63. minucie Vlasiy Sinyavskiy został zmieniony przez Matěja Juráseka. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Rafaelowi Tavaresowi, zawodnikowi gospodarzy. Chwilę później trener MFK Karwina postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kristiego Qose'a wszedł Daniel Stropek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lukášowi Čmelíkowi i Petrowi Kodešowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Jakub Rada
90′ Lukáš Čmelík
Erik Prekop44′ 80′
 24′ 63′ Vlasiy Sinyavskiy
Adam Vlkanova86′
46′ Aleš Nešický
Petr Kodeš90′
74′ Kristi Qose
Pavel Dvořák  5′ 89′
74′ Michal Papadopulos
Daniel Vašulín
Petr Bolek
Patrik Vízek
Soufiane Dramé
Štěpán Harazim86′
74′ Daniel Stropek
Jan Král
46′ 72′ Rafael Tavares Dos Santos
Jiří Kateřiňák
63′ Matěj Jurásek
Jakub Rezek80′
Antonín Svoboda
Dominik Soukeník89′
74′ Kacper Roman Zych
Filip Kubala

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze MFK Karwina otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna MFK Karwina w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.