MFK Karwina - FC FASTAV Zlín 0-2 (0-2). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

28 listopada na Městský Stadión w Karwinie odbyło się spotkanie 9. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i FASTAV Zlin. Starcie zakończyło się zwycięstwem FASTAV Zlin 2-0.

T. Poznar 1',9'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka FASTAV Zlin wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Tomáš Poznar dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Youba Dramé.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FASTAV Zlin w dziewiątej minucie spotkania, gdy Tomáš Poznar zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Youba Dramé.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vojtěcha Smrža z MFK Karwina, a w 41. minucie Marka Hlinkę z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna MFK Karwina wyszła w zmienionym składzie, za Filipa Twardzika, Vojtěcha Smrža weszli Dávid Guba, Rafael Tavares. Na 10 minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Václav Procházka z FASTAV Zlin.

W 82. minucie w zespole MFK Karwina doszło do zmiany. Roman Haša wszedł za Christiána Herca. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Youba Dramé, zawodnik gości. Kibice MFK Karwina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Soufiane'a Dramégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tomáš Ostrák.

W 87. minucie Youba Dramé został zastąpiony przez Jakuba Janetzkiego. W 88. minucie w drużynie FASTAV Zlin doszło do zmiany. Martins Toutou wszedł za Tomáša Poznara. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jakubowi Kolářowi, piłkarzowi FASTAV Zlin.

W tej samej minucie trener FASTAV Zlin postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Marka Hlinkę wszedł Jakub Kolář, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FASTAV Zlin utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Petr Buchta
46′ Filip Twardzik
Youba Dramé83′ 87′
39′ 46′ Vojtěch Smrž
Antonín Fantiš
82′ Christián Herc
Petr Jiracek
Kristi Qose
Vakhtang Tchanturishvili
86′ Tomáš Ostrák
Matěj Rakovan
86′ Soufiane Dramé
Jakub Kolář90′ 90′
46′ Dávid Guba
Lukáš Vraštil
Marek Hanousek
Jakub Janetzký87′
Marek Janečka
Pedro Martínez García
46′ Rafael Tavares Dos Santos
Patrik Slaměna
82′ Roman Haša
Martins Toutou Mpondo88′

Przewaga drużyny MFK Karwina w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom MFK Karwina, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna FASTAV Zlin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.