MFK Karwina - Dynamo Czeskie Budziejowice 3-0 (2-0). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

17 kwietnia na Městský Stadión w Karwinie odbył się pojedynek 27. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami MFK Karwina i Dynamo. Mecz zakończył się zwycięstwem MFK Karwina 3-0.

Eduardo Mendes 46'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Dynamo wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Kristi Qose dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Christiána Herca.

Drużyna Dynamo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Christián Herc. Asystę zaliczył Martin Šindelář.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Karolowi Mészárosowi w 17. i Benjaminowi Čoličowi w 33. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Dynamo rozpoczął w zmienionym składzie, za Karola Mészárosa, Filipa Havelkę weszli Dame Diop, Marko Alvir.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eduardo Mendes wywołał eksplozję radości wśród kibiców MFK Karwina, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Lukáš Bartošák.

Kibice MFK Karwina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vojtěcha Smrža. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Tomáš Ostrák. W 61. minucie Patrik Brandner zastąpił Lukáša Jánošíka. Niedługo później trener Dynamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matěj Valenta, a murawę opuścił Matej Mršič.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeana Mangabeirę z MFK Karwina, a w 84. minucie Patrika Čavoša z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Maksym Talovierov
 46′ Eduardo Gonzaga Mendes Santos
Martin Králik
82′ 87′ Jean Mangabeira da Silva
Pavel Novák
Rajmund Mikuš
Filip Havelka46′
 11′ Christián Herc
Karol Mészáros17′ 46′
 7′ 85′ Kristi Qose
Petr Javorek
85′ Lukáš Čmelík
Matej Mršič76′
87′ Michal Papadopulos
Patrik Čavoš84′
60′ Tomáš Ostrák
Patrik Brandner61′
Petr Bolek
Vojtěch Vorel
87′ Soufiane Dramé
Lukáš Havel
Marek Janečka
Jirzi Kladrubsky
85′ Tomáš Jursa
Marko Alvir46′
60′ Vojtěch Smrž
Lukáš Jánošík61′
87′ Roman Haša
Matěj Valenta76′
85′ Vlasiy Sinyavskiy
Dame Diop46′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Piłkarze MFK Karwina obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Dynamo w drugiej połowie wymienił czterech graczy.