MFK Karwina - 1. FC Brno 1-1 (1-0). Liga czeska - 22. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 22. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 7 marca, zespół MFK Karwina zremisował z FC Brno 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Městský Stadión w Karwinie.

L. Pernica 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół FC Brno wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze MFK Karwina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Rafael Tavares.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jan Hlavica z FC Brno. Była to 15. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MFK Karwina.

Na drugą połowę jedenastka FC Brno wyszła w zmienionym składzie, za Jana Hlavicę wszedł Pavel Dreksa. Trener FC Brno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Filę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jan Hladík. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 47. minucie Rajmund Mikuš zastąpił Vlasiego Sinyavskiego. W 63. minucie kartkę dostał Daniel Fila, zawodnik gości. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Rudolf Reiter, Jakub Přichystal, a na ich miejsce weszli Peter Štepanovský, Damián Bariš.

Jedenastka FC Brno nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie wynik ustalił Luděk Pernica. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ondřej Pachlopník.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Tomášowi Jursie z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener MFK Karwina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Roman Haša, a murawę opuścił Rafael Tavares. W 87. minucie sędzia przyznał kartkę Jeanowi Mangabeirze z MFK Karwina.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jiří Floder
71′ Tomáš Jursa
Jan Moravec
74′ Vojtěch Smrž
Damián Bariš64′
47′ Rajmund Mikuš
Peter Štepanovský64′
 11′ 74′ Rafael Tavares Dos Santos
Ondřej Pachlopník
87′ Jean Mangabeira da Silva
Jan Sedlák
90′ Christián Herc
Antonín Růsek
90′ Michal Papadopulos
Jan Hladík46′
Jiří Ciupa
Martin Šustr
90′ Stelios Kokovas
Pavel Dreksa46′
Leonardo Pereira dos Santos
Lukáš Endl
90′ Marek Janečka
Rudolf Reiter64′
74′ Kristi Qose
Šimon Šumbera
74′ Roman Haša
Daniel Fila46′ 63′
47′ Vlasiy Sinyavskiy
Jakub Přichystal64′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FC Brno w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.