Reklama

Reklama

Liga czeska -: Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2-0 (0-0)

12 lipca na Stadionie u Nisy odbył się mecz rozgrywek Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slovanu Liberec a FK Mlada Boleslav. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Slovanu Liberec 2-0, który zdobył Ligi Czeskiej. Spotkanie obejrzało 2,488 widzów.

12 lipca na Stadionie u Nisy odbył się mecz rozgrywek Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slovanu Liberec  a FK Mlada Boleslav. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Slovanu Liberec 2-0, który zdobył Ligi Czeskiej. Spotkanie obejrzało 2,488 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Slovanu Liberec wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jiří Klíma z FK Mlada Boleslav. Była to 31. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Na drugą połowę zespół FK Mlada Boleslav wyszedł w zmienionym składzie, za Dominika Janoska wszedł Dominik Mašek.

Bramkarz FK Mlada Boleslav wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Pešek. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Martin Koscelník, piłkarz gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Mlada Boleslav w tym sezonie, pojawił się David Doudera, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Jiříego Klímę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Ladislav Krobot wszedł za Tomáša Ladrę.

W 74. minucie arbiter pokazał kartkę Alekseyowi Tataevowi z jedenastki gości. W 76. minucie za Ondreja Mazucha wszedł Tomas Wagner. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Slovanu Liberec doszło do zmiany. Kristian Michal wszedł za Michala Berana.

Chwilę później trener Slovanu Liberec postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jakuba Hromadę wszedł Radim Černický, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 83. minucie w drużynie Slovanu Liberec doszło do zmiany. Martin Zeman wszedł za Jakuba Pešeka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slovanu Liberec w 90. minucie spotkania, gdy Kamso Mara zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Tomasowi Malinskiemu, zawodnikowi Slovanu Liberec. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Slovanu Liberec: Michal Fukala, Milan Králíček, a na ich miejsce weszli Tomas Malinsky, Imad Rondić. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół FK Mlada Boleslav zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Slovanu Liberec w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Reklama

Reklama

Reklama