Liga czeska -: Banik Ostrawa - FK Mladá Boleslav 0-1 (0-1)

1 czerwca na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa a FK Mlada Boleslav. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem FK Mlada Boleslav 1-0, który zdobył Ligi Czeskiej. Mecz obejrzało 10,368 widzów.

Czechy - Liga Czeska
2019-06-01 15:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 10368 | Arbiter: P. Franek
Banik Ostrawa
FK Mladá Boleslav
0
1
N. Komlichenko 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna FK Mlada Boleslav wygrała aż 15 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Nikolay Komlichenko dla jedenastki FK Mlada Boleslav. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwudzieste dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nemanję Kuzmanoviča z Banika Ostrawa, a w 41. minucie Pavela Buchę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Mlada Boleslav.

Na murawie, jak to często zdarzało się Banikowi Ostrawa w tym sezonie, pojawił się Denis Granečný, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 49. minucie Daniela Holzera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 52. minucie arbiter wręczył kartkę Tomášowi Hájekowi z FK Mlada Boleslav.

W 62. minucie Pavel Bucha zastąpił Marka Matejovskiego. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Šedzie, piłkarzowi gości. Trener FK Mlada Boleslav wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ladislava Takácsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Muris Mešanović.

W 72. minucie Nemanja Kuzmanovič został zmieniony przez Dame'a Diopa, a za Milana Jiráseka wszedł na boisko Jakub Šašinka, co miało wzmocnić drużynę Banika Ostrawa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Wiesnera na Tomáša Ladrę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Banik Ostrawa: Patriziowi Stronatiemu w 81. i Milanowi Baroszowi w 85. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jakub Jugas
81′ Patrizio Stronati
Antonín Křapka
Martin Šindelář
Tomáš Wiesner75′
49′ Daniel Holzer
Pavel Bucha41′ 62′
Robert Hrubý
Jakub Fulnek
Adam Jánoš
Michal Hubínek
84′ Milan Jirásek
Tomasz Przikryl
85′ Milan Barosz
Nikolay Komlichenko  12′
16′ 72′ Nemanja Kuzmanovič
Muris Mešanović71′
Viktor Budinský
Jan Stejskal
49′ Denis Granečný
Ladislav Takács71′
Artem Meshchaninov
Aleksey Tataev
Jakub Bolf
Tomáš Ladra75′
72′ Dame Diop
Petr Mareš
84′ Jakub Šašinka
Dominik Mašek
Ondřej Šašinka
Marek Matejovsky62′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Banika Ostrawa. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.