Liga czeska - 8. kolejka: SFC Opava - Slavia Praga 1-1 (0-1)

W pojedynku 8. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 1 września, drużyna SFC Opava zremisowała z Slavią Praga 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie v Městských sadech obejrzało 4 795 widzów.

8. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-09-01 16:30 | Stadion: Stadion v Městských sadech | Widzów: 4795 | Arbiter: O. Berka
SFC Opava
Slavia Praga
1
1
J. Žídek 90'
P. Olayinka 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Slavii Praga wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny SFC Opava. W 13. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jaroslav Svozil, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Nagle zawodnicy Slavii Praga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie Peter Oladeji dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Dominik Simerský z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Slavii Praga.

W 60. minucie Lukáš Masopust zastąpił Micka van Burena. W 62. minucie Karol Mondek został zmieniony przez Petra Zapalača, co miało wzmocnić drużynę SFC Opava. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdullę Helal na Milana Szkodę w 67. minucie oraz Nicolae Stanciu na Stanislava Tecla w tej samej minucie.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Šulca z SFC Opava, a w 82. minucie Tomáša Součeka z drużyny przeciwnej. Trener SFC Opava postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Pavela Šulca i na pole gry wprowadził napastnika Václava Juřenę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na siedem minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę otrzymał Petr Zapalač z SFC Opava.

W 84. minucie w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Budje Manzia wszedł za Václava Jurečkę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SFC Opava w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Jan Žídek.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Michal Frydrych
36′ Dominik Simerský
Tomáš Holeš
13′ Jaroslav Svozil
Ondřej Kúdela
 90′ Jan Žídek
Jaroslav Zelený
62′ Karol Mondek
Josef Hušbauer
Jan Schaffartzik
Lukáš Masopust60′
73′ 82′ Pavel Šulc
Peter Oladeji Olayinka  24′
Pavel Zavadil
Tomáš Souček82′
Rene Dedic
Nicolae Claudiu Stanciu78′
84′ Václav Jurečka
Petr Ševčík
62′ 83′ Petr Zapalač
Milan Szkoda67′
82′ Václav Juřena
Stanislav Tecl78′
84′ Bidje Manzia
Mick van Buren60′

Przewaga zespołu Slavii Praga w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.