Liga czeska - 8. kolejka: FK Teplice - MFK Karwina 0-0

W spotkaniu 8. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Teplica zremisowała z MFK Karwina 0-0. Mecz na Na Stínadlech obejrzało 3 169 widzów.

8. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-09-01 16:30 | Stadion: AGC Aréna Na Stínadlech | Widzów: 3169 | Arbiter: . Houdek
FK Teplice
MFK Karwina
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Teplica wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 53. minucie kartkę dostał Admir Ljevaković z zespołu gospodarzy. W 59. minucie Martin Bukata został zastąpiony przez Stivana Petkova.

Trener Teplica postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Daniela Trubača i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Vyhnala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 66. minucie David Guba został zmieniony przez Vojtěcha Smrža, co miało wzmocnić jedenastkę MFK Karwina. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Moulisa na Manela Royę w 80. minucie. Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Teplica i jedną drużynie przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie MFK Karwina doszło do zmiany. Ján Krivák wszedł za Adriela Ba.

Martin Kouřil
90′ Tomáš Vondrášek
Gigli Ndefe12′
Tomáš Kučera
Milan Rundić32′
53′ Admir Ljevaković
Adriel D'Avila Ba Loua90′
Petr Mareš
Martin Bukata59′
80′ Pavel Moulis
David Guba66′
43′ 64′ Daniel Trubač
Marek Hanousek
Patrik Žitný
Marek Janečka
86′ Jakub Maresz
Erik Puchel
80′ Manel Royo Castell
Oliver Putyera
Alois Hyčka
Vojtěch Smrž66′ 79′
Martin Jindráček
Martin Vlachovsky
64′ Pavel Vyhnal
Stivan Petkov59′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Teplica, a w drugiej trzy. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Zespół Teplica w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.