Liga czeska - 8. kolejka: FK Jablonec - Banik Ostrawa 2-1 (2-0)

1 września na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą odbyło się starcie 8. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Jablonca i Banika Ostrawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Jablonca 2-1. Na stadionie zasiadło 3 017 widzów.

8. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-09-01 16:30 | Stadion: Stadion Střelnice | Widzów: 3017 | Arbiter: R. Dubravsky
M. Barosz 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków zespół Jablonca wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Jablonca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Jan Krob.

Zespół Banika Ostrawa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Vladimir Jovović. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie Rudolf Reiter został zmieniony przez Daniela Holzera. Trener Banika Ostrawa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dame'a Diopa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Milan Jirásek. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

W 68. minucie w zespole Banika Ostrawa doszło do zmiany. Milan Barosz wszedł za Tomáša Smolę. W tej samej minucie trener Jablonca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jana Matoušeka. Na boisko wszedł Miloš Kratochvíl, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 79 ataków oddała tylko 10 celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Milan Barosz.

Drużynie Banika Ostrawa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Jablonca.

Jiří Fleišman
 9′ Jan Krob
Václav Procházka
Dominik Plechaty
Martin Šindelář
Tomasz Huebschman
Dyjan Carlos De Azevedo
68′ Jan Matoušek
Adam Jánoš
85′ Jakub Považanec
Milan Jirásek63′
Jan Sýkora
Rudolf Reiter63′
Martin Dolezal
Nemanja Kuzmanovič
 25′ 90′ Vladimir Jovović
Tomáš Smola68′
Jan Hanuš
Viktor Budinský
Alejandro Rafael Acosta Cabrera
Jakub Pokorný
68′ Miloš Kratochvíl
Daniel Holzer63′
85′ Tomáš Pilík
Filip Kaloč
90′ Jan Chramosta
Milan Lalkovič
Zoran Petrović
Milan Barosz68′  80′

Dame Diop63′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.