Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej: SFC Opava - Slavia Praga 0-6 (0-1)

21 listopada na Stadionie v Městských sadech odbył się mecz 8. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami SFC Opava i Slavii Praga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Slavii Praga 6-0.

P. Musa 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 14 razy, zremisował sześć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Slavii Praga zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SFC Opava była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 34. minucie spotkania, gdy Ondřej Kúdela zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Zima.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavii Praga.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Christowi Tiéhiemu z SFC Opava.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Slavii Praga, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 0-2 podwyższył Jan Kuchta.

W 57. minucie Jiří Texl zastąpił Václava Juřenę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Bramkę na 0-3 zdobył po raz drugi w 58. minucie Jan Kuchta. Przy strzeleniu gola asystował Nicolae Stanciu.

Po chwili trener Slavii Praga postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petra Ševčíka wszedł Tomáš Holeš, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Slavii Praga utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Slavii Praga udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce Slavii Praga doszło do zmiany. Jan Bořil wszedł za Lukáša Masopusta. Na murawie, jak to często zdarzało się SFC Opava w tym sezonie, pojawił się Štěpán Harazim, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Karola Mondka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Adam Ščudla wszedł za Dalibora Večerkę.

Niedługo później Jan Bořil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając kolejnego gola w 71. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 80. minucie spotkania, gdy Abdallah Sima zdobył piątą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ondřej Kolář.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Petar Musa. Bramka padła po podaniu Tomáša Holeša.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abdallaha Simę z Slavii Praga, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Matěja Hrabinę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-6.

Ondřej Kúdela  34′
49′ Christ Junior Tiéhi
David Zima
70′ Dalibor Večerka
Murphy Oscar Dorley75′
70′ Karol Mondek
Abdallah Dipo Sima  80′ 89′
57′ Jiří Texl
Petr Ševčík66′
Lukáš Holík
Peter Oladeji Olayinka79′
90′ Matěj Hrabina
Ibrahim Benjanim Traoré
Jan Řezníček
Nicolae Claudiu Stanciu
80′ Bojan Dordič
Jan Kuchta  53′, 58′ 75′
Kryštof Lasák
Přemysl Kovář
70′ Štěpán Harazim
Jan Bořil66′  71′
80′ Tomas Rataj
Tomáš Holeš66′
70′ Adam Ščudla
Ondřej Lingr75′
Pavel Zavadil
Tomáš Malinský
René Dedič
Matěj Jurásek79′
57′ Václav Juřena
Petar Musa75′  88′

Drużyna Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Slavii Praga przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Slavii Praga w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka SFC Opava rozegra kolejny mecz w Uherském Grodziszczu. Jej przeciwnikiem będzie 1. FC Slovácko. Natomiast 29 listopada 1. FC Brno zagra z jedenastką Slavii Praga na jej terenie.