Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej: FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 4-1 (3-0)

W meczu 8. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 21 listopada, jedenastka FK Mlada Boleslav zwyciężyła z Pardubicami 4-1 (3-0). Starcie odbyło się na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav.

D. Huf 80'

Od pierwszych minut zespół FK Mlada Boleslav zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Pardubic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w 21. minucie spotkania, gdy Aleksey Tataev strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FK Mlada Boleslav, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Lukáš Budínský.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Tulio.

Na drugą połowę jedenastka Pardubic wyszła w zmienionym składzie, za Samuela Šimka wszedł David Huf. W 67. minucie za Michala Škodę wszedł Václav Drchal.

W tej samej minucie trener FK Mlada Boleslav postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Davis Ikaunieks, a murawę opuścił Dominik Janošek.

Trzeba było trochę poczekać, aby Václav Drchal wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, strzelając kolejnego gola w 75. minucie spotkania. Asystę zanotował Jakub Klíma.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Lukáš Mašek wszedł za Davida Douděrę. A kibice Pardubic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michala Petráňa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pavel Černý. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. W 80. minucie w jedenastce Pardubic doszło do zmiany. Petr Kurka wszedł za Jiříego Slámę.

Mimo że zespół Pardubic nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 45 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie gola pocieszenia strzelił David Huf.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jiří Kulhánek, David Šimek, a na ich miejsce weszli Lukáš Budínský, Marco Tulio. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Jan Prosek
 21′ Aleksey Tataev
Martin Toml
Antonín Křapka
Martin Šejvl
Róbert Mazan
Michal Surzyn
67′ Dominik Janošek
Samuel Šimek46′
Ondřej Zahustel
Matěj Vít
79′ David Douděra
Michal Hlavatý
 45′ 90′ Marco Tulio De Paula Medeiros
Jiří Sláma80′
 24′ 90′ Lukáš Budínský
Filip Čihák
67′ Michal Škoda
Pavel Černý80′
Jakub Markovič
Nicolas Šmíd
90′ David Šimek
Lukáš Hušek
Jakub Fulnek
Tomáš Kubart
67′ Davis Ikaunieks
Petr Kurka80′
90′ Jiří Kulhánek
Emil Tischler
79′ Lukáš Mašek
David Huf46′  80′
67′  75′ Václav Drchal
Michal Petráň80′

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Pardubic w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.