Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej: FC FASTAV Zlín - Viktoria Pilzno 1-0 (1-0)

22 listopada na Stadionie Letná w Zlinie odbył się pojedynek 8. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Viktorii Pilzno. Starcie zakończyło się zwycięstwem FASTAV Zlin 1-0.

T. Poznar 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż 12 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut zespół FASTAV Zlin zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Viktorii Pilzno była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Tomáš Poznar dla jedenastki FASTAV Zlin. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lamin Jawo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FASTAV Zlin.

W 62. minucie Jan Kopic zastąpił Joela Kayambę. Kibice Viktorii Pilzno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana-Davida Beauguela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Zdenek Ondraszek.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy FASTAV Zlin: Tomáš Poznar, Lamin Jawo, Vakhtang Tchanturishvili, na ich miejsce weszli: Youba Dramé, Martins Toutou, Jakub Janetzký. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleša Čermáka, Adriela Ba, Radima Řezníka zajęli: Marko Alvir, Jan Kovařík, Miroslav Kaczer. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viktoria Pilzno: Markowi Alvirowi w 79. i Joelowi Kayambie w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lukáš Kalvach
89′ Lamin Jawo
Adriel D'Avila Ba Loua82′
 38′ 80′ Tomáš Poznar
Zdenek Ondraszek73′
90′ Vakhtang Tchanturishvili
Jan Kopic62′
Matěj Rakovan
Jindřich Staněk
Jakub Kolář
Luděk Pernica
80′ Youba Dramé
Marko Alvir73′ 79′
90′ Jakub Janetzký
Miroslav Kaczer82′
Pedro Martínez García
Joel Ngandu Kayamba62′ 90′
Patrik Slaměna
Jan Kovařík82′
89′ Martins Toutou Mpondo
Jean-David Beauguel73′

Zespół FASTAV Zlin był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Viktorii Pilzno przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Viktorii Pilzno w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół FASTAV Zlin zawalczy o kolejne punkty w Karwinie. Jego rywalem będzie MFK Karwina. Tego samego dnia Dynamo Czeskie Budziejowice będzie przeciwnikiem jedenastki Viktorii Pilzno w meczu, który odbędzie się w Czeskich Budziejowicach.