Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej: AC Sparta Praga - Dynamo Czeskie Budziejowice 2-4 (1-1)

22 listopada na Generali Arena w Pradze odbył się mecz 8. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Spartej Pragi i Dynamo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dynamo 4-2.

P. Javorek 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Spartej Pragi wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Dynamo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Karol Mészáros dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Petr Javorek.

Zawodnicy Spartej Pragi odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy Spartej Pragi zdobył Jens Moberg-Karlsson. Przy strzeleniu gola pomógł Lukáš Juliš.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Benjamin Čolič z Dynamo. Była to 43. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Dynamo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Čoliča wszedł Pavel Novák.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Brandner.

W 59. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Pavelowi Novákowi z zespołu gości.

Drużyna Dynamo niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ladislav II. Bramka padła po podaniu Andreasa Aalena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Petr Javorek. Asystę przy bramce zaliczył Karol Mészáros.

Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Srđana Plavšicia. Na boisko wszedł Martin Yankov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Matej Mršič wszedł za Karola Mészárosa. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petra Javorka z Dynamo, a w 80. minucie Davida Pavelkę z drużyny przeciwnej.

W 88. minucie Pavel Šulc został zmieniony przez Matěja Valentę. W doliczonym czasie gry sędzia ukarał żółtą kartką Patrika Brandnera, piłkarza Dynamo. Chwilę później trener Dynamo postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Petra Javorka wszedł Lukáš Havel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

David Pavelka ze Spartej Pragi dwie minuty później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 80. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patrik Brandner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Mick van Buren.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-4.

Lukas Skovajsa
80′ 90′ David Pavelka
Patrik Čavoš
 32′ Jens David Joacim Moberg-Karlsson
Patrik Brandner  51′, 90′ 90′
66′ Srđan Plavšić
Karol Mészáros  14′ 74′
 64′ Ladislav Krejčí
Matej Mršič74′
66′ Martin Yankov Minchev
Matěj Valenta88′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Spartej Pragi w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.