Liga czeska - 8. kolejka 1. ligi czeskiej: 1. FC Brno - 1. FK Pribram 1-1 (1-0)

W meczu 8. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 22 listopada, zespół FC Brno zremisował z FK Pribram 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Městský fotbalový stadion Srbská.

8. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-11-22 14:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Arbiter: Pavel Orel
1. FC Brno
1. FK Pribram
1
1
J. Hladík 5'
T. Pilík 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka FC Brno wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna FC Brno pokazała swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Jan Hladík.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Šimon Šumbera z jedenastki gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brno.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Jan Sedlák z FC Brno. W 58. minucie w zespole FC Brno doszło do zmiany. Antonín Růsek wszedł za Adama Fouska.

W tej samej minucie Šimon Šumbera został zmieniony przez Adriána Čermáka. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Jakub Přichystal, piłkarz FC Brno. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Tomáš Pilík.

W 80. minucie Jan Hladík został zmieniony przez Ondřeja Pachlopníka, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku za Jakuba Přichystala wszedł na boisko Daniel Fila, co miało wzmocnić jedenastkę FC Brno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stanislava Vávrę na Jonáša Vaisa. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mihailo Cmiljanović
81′ Peter Štepanovský
Martin Nový73′
24′ 58′ Šimon Šumbera
Stanislav Vávra86′
58′ Adam Fousek
Zdenek Folprecht
49′ Jan Sedlák
Filip Zorvan
75′ 90′ Jakub Přichystal
Jan Rezek
 5′ 80′ Jan Hladík
František Belej58′
Martin Šustr
Martin Melichar
Jakub Šural
Peter Kleščík
58′ Adrián Čermák
Jan Kvída
Jan Koudelka
Tomáš Pilík73′  77′ (k.) 90′
80′ Ondřej Pachlopník
Jonáš Vais86′
90′ Daniel Fila
Radek Voltr58′
58′ Antonín Růsek
Dušan Pinc

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna FC Brno w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.