Liga czeska - 7. kolejka: Sigma Ołomuniec - FK Teplice 2-0 (1-0)

23 sierpnia na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się spotkanie 7. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i Teplica. Mecz zakończył się zwycięstwem Sigmy Ołomuniec 2-0. Starcie obejrzało 3 092 widzów.

M. Hála 48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna Sigmy Ołomuniec wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Jakub Plšek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sigmy Ołomuniec.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w 48. minucie spotkania, gdy Martin Hála strzelił drugiego gola. W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Petr Kodeš osłabiając tym samym zespół gości.

W 58. minucie Jakub Maresz zastąpił Admira Ljevakovicia. W 71. minucie w drużynie Teplica doszło do zmiany. Pavel Moulis wszedł za Jakuba Horę. W tej samej minucie trener Sigmy Ołomuniec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ondřeja Zmrzlego. Na boisko wszedł Tomáš Zlatohlávek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie Jakub Yunis został zmieniony przez Martina Nespora, a za Vaclava Pilarza wszedł na boisko Radek Látal, co miało wzmocnić zespół Sigmy Ołomuniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Vyhnala na Martina Jindráčeka. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Teplice: Petrowi Marešowi w 80. i Admirowi Ljevakoviciowi w 86. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Michal Jeřábek
 48′ Martin Hála
Tomáš Kučera
84′ Vaclav Pilarz
Petr Mareš80′
 2′ Jakub Plšek
Patrik Žitný
71′ Ondřej Zmrzlý
Jakub Maresz58′
75′ Jakub Yunis
Pavel Vyhnal79′
Miloš Buchta
Jakub Diviš
84′ Radek Látal
Igor Paradin
David Zima
Alois Hyčka
Mojmír Chytil
Admir Ljevaković58′ 86′
71′ Tomáš Zlatohlávek
Pavel Moulis71′
75′ Martin Nespor
Daniel Trubač
Ismar Tandir
Martin Jindráček79′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Teplica wręczył dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.