Liga czeska - 7. kolejka: Banik Ostrawa - 1. FC Slovácko 3-0 (2-0)

23 sierpnia na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie odbyło się spotkanie 7. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Banika Ostrawa i FC Slovácko. Mecz zakończył się zwycięstwem Banika Ostrawa 3-0. Na stadionie zasiadło 7 288 widzów.

7. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-08-23 18:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 7288 | Arbiter: K. Hrubes
S. Hofmann 50' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki zespół FC Slovácko wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Banika Ostrawa w 15. minucie spotkania, gdy Azevedo zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Jiří Fleišman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Banika Ostrawa, strzelając kolejnego gola w 23. minucie pojedynku. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FC Slovácko: Tomášowi Zajícowi w 25. i Josefowi Divíšekowi w 29. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Slovácko Stanislav Hofmann. W 53. minucie Josef Divíšek zastąpił Patrika Šimkę.

Między 54. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Slovácko. Między 61. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Banika Ostrawa: Tomáš Smola, Rudolf Reiter, Azevedo, na ich miejsce weszli: Milan Barosz, Daniel Holzer, Milan Lalkovič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milana Petrżeli, Ondřeja Šašinki zajęli: Jan Kalabiška, Patrik Hellebrand. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Josef Divíšek29′ 53′
 23′ Jiří Fleišman
Stanislav Hofmann 50′ (samob.)
Václav Procházka
Michal Kadlec54′
Martin Šindelář
Petr Reinberk
 15′ 87′ Dyjan Carlos De Azevedo
Vlastimil Daníček75′
Adam Jánoš
Marek Havlík
Milan Jirásek
Jan Navrátil
85′ Rudolf Reiter
Milan Petrżela61′
Nemanja Kuzmanovič
Ondřej Šašinka88′
74′ Tomáš Smola
Patrik Šimko53′
85′ Daniel Holzer
Patrik Hellebrand88′
Filip Kaloč
Jan Kalabiška61′ 82′
87′ Milan Lalkovič
Emil Tischler
74′ Milan Barosz

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Slovácko pokazał pięć żółtych.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.