Liga czeska - 7. kolejka 2. ligi: MFK Vítkovice - FK Pardubice 1-3 (1-3)

W spotkaniu 7. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Vitkovice przegrała z Pardubicami 1-3 (1-3). Mecz na Městský stadion - Vítkovice Aréna w Ostrawie obejrzało 683 widzów.

7. kolejka Czechy - 2. liga
2019-08-30 17:00 | Stadion: Městský stadion - Vítkovice Aréna | Widzów: 683 | Arbiter: A. Denev
T. Čelůstka 28'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Pardubic wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Pardubic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Tomáš Solil dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 11. minucie arbiter przyznał kartkę Michalowi Surzynowi z Vitkovice.

Drużyna Pardubic niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Filip Zorvan. W 25. minucie sędzia ukarał kartką Davida Mikulę, zawodnika gospodarzy.

Szybko po stracie gola zespół Pardubic znów objął prowadzenie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się John Jerabek.

Drużyna Vitkovice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie wynik na 1-3 podwyższył Tomas Celustka.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Vitkovice wyszła w zmienionym składzie, za Mateja Prausa wszedł Jan Suchan. W 65. minucie za Michala Stříža wszedł Lukáš Buchvaldek.

Między 69. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jiří Letáček
72′ Václav Cverna
Tomáš Čelůstka  28′
Roman Holiš
Jan Prosek
25′ David Mikula
Martin Šejvl
Michal Stříž
Martin Toml
11′ Michal Surzyn
Lukáš Pfeifer
 22′ Filip Zorvan
Tomáš Solil  7′
Marián Kovařík
Pavel Černý

Piłkarze Vitkovice dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.