Liga czeska - 7. kolejka 1. ligi czeskiej: Viktoria Pilzno - AC Sparta Praga 3-1 (3-0)

W meczu 7. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Viktorii Pilzno wygrała ze Spartą Pragą 3-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Doosan Aréna w Pilznie.

Ladislav Krejčí II 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań zespół Spartej Pragi wygrał 22 razy i zanotował 17 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Viktorii Pilzno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Pavel Bucha. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aleš Čermák.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Plechatego ze Spartej Pragi, a w 26. minucie Aleša Čermáka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 34. minucie spotkania, gdy Zdenek Ondraszek zdobył drugą bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł David Limbersky.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Ladislav II z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 45. minucie spotkania, gdy Lukasz Hejda strzelił trzeciego gola.

W 57. minucie kartką został ukarany Michal Sáček, piłkarz Spartej Pragi. W 63. minucie Ladislav I zastąpił Matěja Hanouska.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Lukáš Kalvach z Viktorii Pilzno. W tej samej minucie trener Viktorii Pilzno postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Aleša Čermáka. Na boisko wszedł Marko Alvir, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie arbiter ukarał kartką Andreasa Aalena, zawodnika gości.

W 89. minucie karnego dla Viktoria Pilzno nie wykorzystał Pavel Bucha. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W doliczonym czasie gry w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Miroslav Kaczer wszedł za Jana Kopica. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Miroslavowi Kaczerowi z jedenastki gospodarzy.

Mimo że drużyna Spartej Pragi nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia gola pocieszenia strzelił Ladislav II.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Dominik Plechatý16′
 45′ Lukasz Hejda
Dávid Hancko63′
Jakub Brabec
David Pavelka
David Limbersky
Andreas Aalen Vindheim81′
 7′ 89′ (k.) Pavel Bucha
Ladislav Krejčí  90′ 36′
26′ 74′ Aleš Čermák
Borzek Doczkal
74′ Lukáš Kalvach
Ladislav Krejczi63′
75′ Adriel D'Avila Ba Loua
Michal Sáček57′ 70′
 34′ 79′ Zdenek Ondraszek
Lukáš Juliš
90′ Jan Kopic
Matěj Polidar64′
Jindřich Staněk
Milan Heča
Luděk Pernica
Matěj Hanousek63′
74′ Marko Alvir
David Lischka
90′ 90′ Miroslav Kaczer
Adam Karabec70′
75′ Joel Ngandu Kayamba
Srđan Plavšić64′
Jan Kovařík
Filip Souček
79′ Jean-David Beauguel
Michal Trávník63′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.