Liga czeska - 7. kolejka 1. ligi czeskiej: MFK Karwina - Bohemians 1905 Praga 2-1 (1-0)

W meczu 7. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 8 listopada, drużyna MFK Karwina zwyciężyła z Bohemiansem Praga 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Městský Stadión w Karwinie.

L. Hůlka 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Bohemiansu Praga wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze MFK Karwina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie bramkę zdobył Lukáš Bartošák. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christián Herc.

Między 24. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MFK Karwina.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Lukáš Hůlka. Przy strzeleniu gola asystował Kamil Vacek.

W 64. minucie za Michala Papadopulos wszedł Rafael Tavares. W tej samej minucie Rajmund Mikuš został zmieniony przez Jeana Mangabeirę, co miało wzmocnić jedenastkę MFK Karwina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ibrahima Div-Keïtę na Petra Hronka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MFK Karwina w 72. minucie spotkania, gdy Kristi Qose zdobył z karnego drugą bramkę. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole MFK Karwina za Tomáša Ostráka wszedł Marek Hanousek, a w jedenastce Bohemiansu Praga Kamil Vacek zmienił Jana Vodháněla.

Trener Bohemiansu Praga postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Vladislava Levina i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Nečasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Roman Květ został zmieniony przez Matěja Pulkraba, co miało wzmocnić zespół Bohemiansu Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristiego Qose'a na Soufiane'a Dramégo oraz Christiána Herca na Romana Hašę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Vladimírowi Neumanowi i Antonínowi Vaníčekowi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

MFK Karwina
90′ Vladimír Neuman
Patrik Le Giang
Gigli Ndefe
Lukáš Hůlka  59′ 38′
Eduardo Gonzaga Mendes Santos
Daniel Krch
24′ Martin Šindelář
Jiří Bederka
30′ Filip Twardzik
Vladislav Levin84′
64′ Rajmund Mikuš
Antonín Vaníček90′
77′ Tomáš Ostrák
Roman Květ84′
 8′ Lukáš Bartošák
Till Sebastian Schumacher
90′ Christián Herc
Kamil Vacek77′
 72′ (k.) 90′ Kristi Qose
Ibrahim Div-Keïta31′ 65′
64′ Michal Papadopulos
Tomasz Necid
Petr Bolek
Hugo Jan Bačkovský
90′ Soufiane Dramé
Jan Vondra
77′ Marek Hanousek
Petr Hronek65′
64′ Jean Mangabeira da Silva
Josef Jindřišek
Ivan Zhelizko
Jan Vodháněl77′
64′ Rafael Tavares Dos Santos
Jakub Nečas84′
90′ Roman Haša
Matěj Pulkrab84′

Zespół Bohemiansu Praga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Bohemiansu Praga w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.