Liga czeska - 7. kolejka 1. ligi czeskiej: FK Jablonec - 1. FC Brno 0-1 (0-0)

6 listopada na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą odbyło się spotkanie 7. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami Jablonca i FC Brno. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Brno 1-0.

J. Přichystal 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów drużyna Jablonca wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Jablonca próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie Rudolf Reiter zastąpił Jana Hladíka.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Peterowi Štepanovskiemu z jedenastki gości.

Jedynego gola meczu strzelił Jakub Přichystal dla zespołu FC Brno. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W następstwie utraty bramki trener Jablonca postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Tomáša Ladrę i na pole gry wprowadził napastnika Tomáša Čvančarę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Jablonca: Vaclav Pilarz, Martin Doležal, Jakub Považanec, David Štěpánek, na ich miejsce weszli: Jaroslav Zelený, Jan Chramosta, Robert Hrubý, Dominik Pleštil. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petera Štepanovskiego, Adama Fouska, Jakuba Přichystala zajęli: Ondřej Pachlopník, Adrián Čermák, Daniel Fila. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Jablonec: Janowi Krobowi w 73. minucie i Robertowi Hrubemu w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Pavel Dreksa
82′ David Štěpánek
Zoran Gajić
73′ Jan Krob
Juraj Kotula
Tomasz Huebschman
Jan Sedlák
63′ Tomáš Ladra
Peter Štepanovský48′ 71′
63′ Vaclav Pilarz
Adam Fousek72′
75′ Jakub Považanec
Šimon Šumbera
Ivan Schranz
Jakub Přichystal  54′ 90′
75′ Martin Doležal
Rudolf Reiter30′
Jan Hanuš
Martin Šustr
Michal Jeřábek
Adrián Čermák72′
63′ Jaroslav Zelený
David Jambor
75′ 90′ Robert Hrubý
Barnabas Lacik
82′ Dominik Pleštil
Ondřej Pachlopník71′
75′ Jan Chramosta
Daniel Fila90′
63′ Tomáš Čvančara
Jan Hladík30′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Jablonca, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Brno dokonał czterech zmian.