Liga czeska - 6. kolejka: Dynamo Czeskie Budziejowice - Slavia Praga 0-3 (0-0)

16 sierpnia na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbyło się starcie 6. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Dynamo i Slavii Praga. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 3-0. Pojedynek obejrzało 6 681 widzów.

6. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-08-16 18:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 6681 | Arbiter: J. Pavel
M. Szkoda 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół Slavii Praga wygrał aż 24 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ondřeja Kúdelę z Slavii Praga, a w 36. minucie Pavela Nováka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 48. minucie spotkania, gdy Nicolae Stanciu zdobył pierwszą bramkę. W 61. minucie Matej Mršič zastąpił Patrika Brandnera.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Slavii Praga doszło do zmiany. Mick van Buren wszedł za Lukáša Masopusta. Trener Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Patrika Čavoša i na pole gry wprowadził napastnika Iva Táborskiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Jaroslavowi Zelenemu z Slavii Praga.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Milan Szkoda wszedł za Abdullę Helala.

Trzeba było trochę poczekać, aby Peter Oladeji wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, strzelając kolejnego gola w 76. minucie starcia. W 78. minucie Nicolae Stanciu został zmieniony przez Ibrahima Traorego, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jirziego Kladrubskiego na Matěja Helešica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 84. minucie spotkania, gdy Milan Szkoda zdobył trzecią bramkę. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Ivowi Táborskiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

David Hovorka
79′ Jirzi Kladrubsky
Ondřej Kúdela17′
36′ Pavel Novák
Jaroslav Zelený73′
70′ Patrik Čavoš
Josef Hušbauer
Petr Javorek
Lukáš Masopust65′
61′ Matej Mršič
Přemysl Kovář
79′ Matěj Helešic
Michal Frydrych
61′ Patrik Brandner
Milan Szkoda76′  84′
70′ 89′ Ivo Táborský
Mick van Buren65′

Drużyna Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.