Liga czeska - 6. kolejka 1. ligi czeskiej: Bohemians 1905 Praga - FC FASTAV Zlín 2-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 4 października, zespół Bohemiansu Praga wygrał z FASTAV Zlin 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Ďolíček w Pradze obejrzało 1 905 widzów.

6. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-10-04 15:30 | Stadion: Stadion Ďolíček | Widzów: 1905 | Arbiter: Ondřej Lerch
Bohemians 1905 Praga
FC FASTAV Zlín
2
0
P. Hronek 32'
I. Keïta 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka FASTAV Zlin wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemiansu Praga w 32. minucie spotkania, gdy Petr Hronek strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył David Puškáč.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bohemiansu Praga.

W 59. minucie Youba Dramé został zastąpiony przez Antonína Fantiša. Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bohemiansu Praga: David Puškáč, Antonín Vaníček, Kamil Vacek, na ich miejsce weszli: Ibrahim Div-Keïta, Jakub Nečas, Roman Květ. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lamina Jawo, Vakhtanga Tchanturishvilego, Róberta Matějova zajęli: Jakub Janetzký, Pedro Martínez, Martin Cedidla.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bohemiansu Praga, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Ibrahim Div-Keïta.

W doliczonej drugiej minucie meczu w jedenastce Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Vojtěch Novák wszedł za Petra Hronka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Youba Dramé59′
 32′ 90′ Petr Hronek
Róbert Matějov76′
Josef Jindřišek
Petr Jiracek
Till Sebastian Schumacher
Vakhtang Tchanturishvili76′
82′ Kamil Vacek
Cheick Oumar Conde
82′ Antonín Vaníček
Lamin Jawo67′
71′ David Puškáč
Tomáš Poznar
Hugo Jan Bačkovský
Matěj Rakovan
Jan Vondra
Martin Cedidla76′
82′ Roman Květ
Jakub Kolář
Vladislav Levin
Jakub Janetzký67′
90′ Vojtěch Novák
Pedro Martínez García76′
71′  86′ Ibrahim Div-Keïta
Patrik Slaměna
82′ Jakub Nečas
Antonín Fantiš59′

Drużyna FASTAV Zlin zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.