Liga czeska - 5. kolejka: Viktoria Pilzno - Slovan Liberec 4-0 (2-0)

W pojedynku 5. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 lipca, zespół Viktorii Pilzno wysoko wygrał z Slovanem Liberec 4-0 (2-0). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 2 925 widzów.

O. Mihálik 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów drużyna Viktorii Pilzno wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Aleš Čermák wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, strzelając gola w 12. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Slovanu Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Kovařík.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Pilzno w 56. minucie spotkania, gdy Aleš Čermák strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 57. minucie Luděk Pernica został zastąpiony przez Romana Hubnika.

W 60. minucie w jedenastce Slovanu Liberec doszło do zmiany. Jan Šulc wszedł za Imada Rondicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 61. minucie spotkania, gdy Ondřej Mihálik zdobył czwartą bramkę. Trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomáša Hořavę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jan Kovařík.

Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viktorii Pilzno: Milan Havel, Ondřej Mihálik, Tomáš Chorý, na ich miejsce weszli: Radim Řezník, Marko Alvir, Jean-David Beauguel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elvisa Sukisy, Michala Berana zajęli: Milan Králíček, Matyáš Kazda. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Radim Černický
82′ Milan Havel
Miroslav Dvorak
David Limbersky
Michal Fukala
57′ Luděk Pernica
Taras Kacharaba
Pavel Bucha
Michal Beran81′
 12′, 56′ (k.) Aleš Čermák
Martin Koscelník
Lukáš Kalvach
Kristian Michal
 34′ 66′ Jan Kovařík
Martin Zeman
82′ Tomáš Chorý
Imad Rondić60′
 61′ 82′ Ondřej Mihálik
Elvis Mashike Sukisa71′
Jindřich Staněk
Milan Knobloch
Adam Hlouszek
Matyáš Kazda81′
57′ Roman Hubnik
Tomáš Malinský
82′ Radim Řezník
Jan Šulc60′
82′ Marko Alvir
Milan Králíček71′
66′ Tomáš Hořava

82′ Jean-David Beauguel

Drużyna Viktorii Pilzno była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Slovanu Liberec w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.