Liga czeska - 5. kolejka: Viktoria Pilzno - Banik Ostrawa 1-1 (1-0)

W starciu 5. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 26 maja, jedenastka Viktorii Pilzno zremisowała z Banikiem Ostrawa 1-1 (1-0). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 7 787 widzów.

V. Procházka 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Viktorii Pilzno wygrała 17 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Viktorii Pilzno trafiła do bramki rywala. W piątej minucie bramkę zdobył Luděk Pernica.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viktoria Pilzno: Milanowi Petrżeli w 24. i Jeanowi-Davidowi Beauguelowi w 29. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Viktorii Pilzno.

W 60. minucie Denis Granečný został zmieniony przez Nemanję Kuzmanoviča.

Piłkarze Banika Ostrawa otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Václav Procházka.

Trener Viktorii Pilzno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Bakoša. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Jean-David Beauguel. W 75. minucie w zespole Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Ondřej Štursa wszedł za Milana Petrżelę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Martinowi Filli z Banika Ostrawa. Była to 83. minuta starcia.

Po chwili trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Ondřej Šašinka, a murawę opuścił Dame Diop. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Banika Ostrawa za Milana Jiráseka wszedł Arťom Mešaninov, a w zespole Viktorii Pilzno Daniel Kolar zmienił Lukasza Hejdę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jiří Fleišman
 5′ Luděk Pernica
Denis Granečný60′
Patrik Hroszovsky
Václav Procházka  66′
Joel Ngandu Kayamba
Patrizio Stronati
88′ Daniel Kolar
Daniel Holzer
Jan Kopic
Robert Hrubý
Jan Kovařík
Adam Jánoš
24′ 75′ Milan Petrżela
Milan Jirásek88′
29′ 67′ Jean-David Beauguel
Dame Diop84′
Alesz Hruszka
Viktor Budinský
88′ Lukasz Hejda
Artem Meshchaninov88′
Václav Svoboda
Martin Šindelář
75′ Ondřej Štursa
Jakub Bolf
67′ Marek Bakoš
Nemanja Kuzmanovič60′
Jakub Selnar
Jakub Šašinka

Ondřej Šašinka84′

Zawodnicy Viktorii Pilzno dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.