Liga czeska - 5. kolejka: Slavia Praga - AC Sparta Praga 2-1 (1-1)

26 maja na Sinobo Stadium w Pradze odbyło się starcie 5. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i Spartej Pragi. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 2-1. Na stadionie zasiadło 17 986 widzów.

G. Kanga 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki jedenastka Spartej Pragi wygrała 23 razy i zanotowała 12 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w siódmej minucie spotkania, gdy Tomáš Souček zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie Guélor Kanga wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Guélorowi Kandze z Spartej Pragi. W 25. minucie w zespole Spartej Pragi doszło do zmiany. Srđan Plavšić wszedł za Benjamina Tetteha. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mihail Băluță, zawodnik gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Spartej Pragi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eldara Ćivicia wszedł Michal Sáček.

Piłkarze Slavii Praga odpowiedzieli zdobyciem bramki. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Mihail Băluță.

W 58. minucie kartką został ukarany Tomáš Souček, zawodnik Slavii Praga. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Miroslav Stoch, a murawę opuścił Mihail Băluță. W 77. minucie za Martina Haska wszedł David Moberg-Karlsson.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Srđana Plavšicia ze Spartej Pragi, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Miroslava Stocha z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ondřej Zahustel
 50′ 45′ 63′ Mihail Alexandru Băluță
Martin Frýdek Jr.
82′ Lukáš Masopust
Martin Hasek77′
88′ Peter Oladeji Olayinka
Guélor Kanga Kaku  21′ (k.) 22′
Petr Sevčík
Adam Hložek
 7′ 58′ Tomáš Souček
Dominik Plechatý
82′ Jakub Hromada
Tomáš Cabadaj
63′ 90′ Miroslav Stoch
Jens David Joacim Moberg-Karlsson77′
88′ Stanislav Tecl
Srđan Plavšić25′ 79′
Mick van Buren
Michal Sáček46′

Jedenastka Slavii Praga zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Slavii Praga, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.