Liga czeska - 5. kolejka: Slavia Praga - AC Sparta Praga 0-0

W meczu 5. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 8 lipca, zespół Slavii Praga zremisował ze Spartą Pragą 0-0. Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 4 700 widzów.

5. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-07-08 18:00 | Stadion: Sinobo Stadium | Widzów: 4700 | Arbiter: O. Berka
Slavia Praga
AC Sparta Praga
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Jedenastka Spartej Pragi wygrała aż 23 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 14.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 27. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Liborowi Kozakowi, piłkarzowi Spartej Pragi. Trener Spartej Pragi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Libora Kozaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż 14 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Benjamin Tetteh.

Po godzinie gry w zespole Slavii Praga doszło do zmiany. Ibrahim Traore wszedł za Tomáša Holeša. W 67. minucie kartki obejrzał Nicolae Stanciu z Slavii Praga oraz Ladislav Krejčí z drużyny gości. W 70. minucie David Moberg-Karlsson został zmieniony przez Martina Frýdeka.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Lukášowi Masopustowi z Slavii Praga. Po chwili trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Patrik Hellebrand, a murawę opuścił Lukáš Masopust. Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze Slavii Praga: Nicolae Stanciu, Stanislav Tecl, Petr Ševčík, na ich miejsce weszli: Oscar Dorley, Abdulla Helal, Peter Oladeji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Borzka Doczkala, Ladislava Krejčíego zajęli: Andreas Vindheim, Costa Nhamoinesu.

Milan Heča
27′ Jan Bořil
Dávid Hancko
Vladimír Coufal
Matěj Hanousek
Michal Frydrych
Lukáš Štetina27′
62′ Tomáš Holeš
Borzek Doczkal29′ 90′
David Zima
Guélor Kanga Kaku
78′ 87′ Lukáš Masopust
Ladislav Krejčí67′ 90′
Lukáš Provod
Jens David Joacim Moberg-Karlsson70′
67′ 87′ Nicolae Claudiu Stanciu
Michal Sáček
90′ Petr Ševčík
Adam Hložek
87′ Stanislav Tecl
Benjamin Tetteh46′
Přemysl Kovář
Florin Constantin Nita
David Hovorka
Andreas Aalen Vindheim90′
87′ Murphy Oscar Dorley
Costa Nhamoinesu90′
87′ Patrik Hellebrand
Martin Frýdek Jr.70′
90′ Peter Oladeji Olayinka
Adam Karabec
62′ Ibrahim Benjanim Traoré
Michal Trávník
87′ Abdulla Yusuf Helal
Libor Kozak46′ 46′

Jeśli jedenastka Slavii Praga nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Slavii Praga otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Spartej Pragi w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.